DERATIZACE Hubim.cz s.r.o. Chomutov

DERATIZACE Hubim.cz s.r.o.

Štěnice netrápí jen Francii ale i Česko

Veškeré služby z oboru deratizace – likvidace hlodavců, dezinsekce – likvidace hmyzu a dezinfekce provádí chomutovská společnost Deratizace Hubim.cz a jak říká její jednatel František Bräuer, „našim cílem je klienta zbavit škůdců“.

Specializujete se na oblast deratizace. Co si lze pod tímto pojmem představit?

Specializujeme se na všechno, nejen na deratizaci, ale také dezinsekci i dezinfekci. V názvu sice máme název deratizace, ale spousta lidí si plete dezinsekci s deratizací.

Štěnice netrápí jen Francii ale i Česko
 

Vaše společnost vznikla teprve v srpnu loňského roku. Jaké byly vaše začátky a jaké zkušenosti jste za tu dobu získali?

Začátky jsou pro novou firmu vždy těžké. Získali jsme mnoho zkušeností, jak se zbavit štěnic, švábů. Dnes dokážeme likvidovat se stoprocentní úspěšností.

Co je především předmětem vašeho zásahu a jak takový zásah vypadá?

Našim cílem je klienta zbavit škůdců – štěnic, švábů apod.

Co se zásahu týče, tak záleží hlavně na tom, jaký škůdci se vyskytují. Používají se k tomu ruční postřikovače, ULV stroje, popraš, gely. Je mnoho způsobů jak likvidovat.

V poslední době došlo k rozšíření štěnic, kteří si mnozí přivezli ze svých cest do zahraničí. Štěnice řádí nyní zejména ve Francii. Je proti nim možná preventivní ochrana?

Ano, dá se předejít a to tak, že než se ubytujete na hotelu, penzionu apod., tak zkontrolujte postele a vše okolo nich. Černé tečky značí trus od štěnic. A při odjezdu ze zahraničí zkontrolujte pořádně zavazadla (zipy, šev od kufru, ošacení). Ale nikdy se nedá zaručit stoprocentní výsledek. Není to jen ve Francii, ale problém je téměř všude.

A když už se štěnice doma objeví, dá se proti nim bojovat vlastními silami anebo je nezbytné se obrátit na specializovanou firmu jako jste vy?

Vlastními silami se bojovat vždy může, ale nikdy to není zaručený úspěch. Klient po neúspěšných pokusech se vždy obrátí na osvědčenou firmu, kde je úspěch o mnoho vyšší zbavit se štěnic nadobro.

Jste v tomto boji úspěšní? O štěnicích se říká, že jsou velmi úporné a že je značný problém se jich zbavit natrvalo.

Já bych řekl, že ano, hodně málo se stává, že by byl klient nespokojený. Problém není se štěnic zbavit, jen to není otázka jednoho dne. Dezinsekce se musí dělat minimálně dvakrát.

Sídlíte v Chomutově, okruh vaší činnosti je tedy asi především v Ústeckém kraji. Nebo zasahujete i mimo něj?

Působíme v Ústeckém kraji, někdy vyjedeme dál na přání klienta, který zrovna chce jen naše služby. Spolupracujeme i s jinými firmami, co se zabývají DDD službami v jiném kraji, tak jim vždy předáme kontakt.

Štěnice postelová, někdy též uváděná jako domácí, měří asi pět milimetrů a živí se zejména lidskou krví. Hostitele napadá v noci, vyhledává ho po čichu. Nejčastěji se ukrývá v matracích nebo lůžkovinách, přemisťuje se v oblečení nebo zavazadlech. Typická místa úkrytu jsou švy a okolí pružin matrací, trhliny v rámech postelí, pod odlepenými tapetami, za rámy obrazů, uvnitř nábytku, v čalounění, pod podlahovými lištami. Preferuje tkaniny a dřevo před kovem a plasty, aktivně může pronikat i ze sousedních příbytků, přes dveře, mezi pokoji, ale i mezi patry objektů prostřednictvím společných prostor. Hmyz, který ve většině západních společností zmizel v padesátých letech minulého století, začal znovu objevovat přibližně před třiceti lety. Jeho šíření napomáhá zejména časté cestování.

Přejít nahoru